Macbook Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünMacbook BataryaBatarya, içeriğinde pil devreleri barındıran ve adaptör aracılığıyla bu pil devrelerinin enerji depolanması sonunda, laptopun fişe takılmadan çalışmasını sağlayan bir donanımdır. Kısacası laptopa taşınabilir özelliğini sağlayan bir parçadır da diyebiliriz. Bazı cihazlarda batarya laptopun alt kasasına sabittir ama bazı laptop modellerinde çıkarılıp, takılma özelliğini de içerir. Hangi şekilde olursa olsun ayırt etmeksizin işlevi aynıdır. Dolayısıyla arıza şekillerinde de değişiklik yoktur. Burada söz konusu olan Macbook Batarya her laptop modelinde olduğu gibi birden fazla sebebe dayalı olarak şarj edilmeyebilir. Şöyle ki, cihazın nemli ortamda çalıştırılması, soğutma sisteminin sağlıklı çalışmaması, adaptörün orijinal olmaması, bataryanın sürekli canlı tutulmaması gibi etkenler arızaya sebebiyet verebilir.

Dolayısıyla macbook’ unuza sıvı temas ettiğinde kendiniz saç kurutma makinesiyle cihazı kurutmaya çalışmak yerine hemen uzman desteğine başvurmanız ve doğru koşullarda cihaza bakım yapılmasını sağlamanız gereklidir. Ayrıca Macbook  Batarya donanımının uzun yıllar sağlıklı bir şekilde işlev görebilmesi için haftada iki defa deşarj edilmesi gerekir. Yani cihaz sürekli fişe takılı şekilde kullanılmamalı ve bataryanın şarjı %5 olana kadar sıfırlandıktan sonra fişe takılarak kullanıma devam edilmelidir. Bunun dışında batarya şarj edilmediğinde hemen muadil bir şarj aleti alarak cihazı şarj etmeye çalışmak da yanlış bir tutumdur. Cihazın şarj olmaması her zaman adaptörden kaynaklı olmayabilir. Batarya içerisindeki pil devreleri zarar görmüş ve kullanım ömrünü tamamlamış olabilir.

Böyle bir ihtimalde yine amatör tarafından pil hücrelerinin değiştirilmesi sizlerin yüzünü güldürmeyecektir. Çünkü bu işlem ancak bir profesyonel tarafından yapıldığında verimli sonuç içerebilir. Bundan ötürü Macbook Batarya donanımının arızalandığını düşünüyor iseniz herhangi bir müdahale yapmadan, amatörlere cihazınızı emanet etmeden profesyonel destek almanızı tavsiye ederiz. Bu aşamada yılların birikimiyle bugün %100 memnuniyeti kazanmayı başaran firmamız sizlerin en doğru adresi olacaktır. Kuruluşumuzu resmi web sitemizden inceleyebilir, ülkenin neresinde olursanız olun anlaşmalı kargomuz ile bilgisayarınızı bizlere gönderip, yüksek performansla geri alabilirsiniz. Unutmayınız ki, yanlış teknik servis seçimleri bilgisayarlarınızın çöpe gitmesine kadar olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bundan ötürü her daim tercinizi uzmanlardan yana yapmanızı önererek, vakit kaybetmeden sizleri firmamızla tanışmaya davet ederiz.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..