Macbook Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünMacbook KlavyeLaptop klavye, üzerinde barındırdığı harflerin yanı sıra sembol ile rakam içeren, bilgisayara komut vermemizi sağlayan bir donanımdır. Bilgisayarın modeline bağlı olarak gerek görsel gerekse işlevsel farklılıklar taşıyabilir. Bunun dışında Macbook Klavye içeriğinde bellek ile mikroişlemci yer almaktadır. Mikroişlemci, herhangi bir tuşa basma durumunda hex kodları ile birlikte harekete geçer ve bilgisayarla iletişim kurar. Kısacası kullanıcının verdiği komutları lcd ekrana yansıtır ve işlem yapılmasına olanak tanır. Buradan da anlayacağınız gibi klavye bilgisayar kullanımında işlem yapılması adına son derece önemli bir donanımdır. Hatta arızalanma durumunda bazı modellerde cihazı açmak bile mümkün olamayabilir. Bu nedenle aktif kullanılan bir laptopta klavye arızası hızlı ve güvenli bir şekilde giderilmelidir.

Buda takdir edersiniz ki ancak profesyonel destek ile mümkün olacak bir durumdur. Şöyle ki, Macbook Klavye masa üstü bilgisayarlarda olduğu gibi harici bir donanım değildir. Yani laptopun alt kasasına birleşik bir parça olduğundan ötürü tamiri uzmanlık gerektirir. Birde bu cihazların hassas yapısı göz önünde bulundurulursa, amatör ellere teslim edilmesi tartışmasız cihazın çöpe gitmesi anlamına gelir. Klavyenin tek bir tuşu dahi çalışmasa bile sağlıklı kullanımı mümkün değildir. Onarım işleminde alt kasanın tamamen sökülmesi gerektiği için işinin ehli olmayan bir kişi bu işlemi üstlenirse, pek çok devreye zarar verebilir, artı bir maliyete davetiye çıkartabilir.

Bu sebeple Macbook Klavye Arızası her arıza çeşidinde olduğu gibi uzmanlarca ele alınmalı ve garanti kapsamında çözüme ulaştırılmalıdır. Bizler firma olarak uzun yıllardır bu sektörde laptop bakım ve onarım hizmetiyle birlikte laptop aksesuar satış birimi olarak da görev yapmaktayız. Dolayısıyla arızaların tamirinin yanı sıra gerektiğinde orijinal yedek parça temini de yapmakta ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Genel olarak laptoplar hassas bir yapıyla üretildiğinden ötürü orijinal dışı kullanılan parçalar cihaza uyumluluk içermez ve kısa sürede arızanın büyümesine neden olarak ciddi maliyetlere sebebiyet verirler. Deneyimlerimizden yola çıkarak sizlere tavsiyemiz uzun soluklu kullanım hakkı için laptoplarınızı profesyonel bir firmaya teslim etmeniz olacaktır. Bu hususta bizleri tercih ederseniz, kargo ile cihazınızı firmamıza ulaştırabilir, tüm bakım ile onarımları yapılmış şekilde geri alabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..